Tuesday, May 4, 2010

Ivo Linna esitles Muhus mälumänguraamatut

Lugemisaasta reklaamis ütleb Ivo Linna, et lugemine on tema jaoks püha toiming. Ja et lastel ikka jõukohast ja huvitavat lugemist jätkuks, on ta kirjutanud raamatu. Mälumängudest. Kel huvi, see lugegu edasi. Järgnev info on tulnud Muhumaalt.

*

Lugemisaasta 2010 raames pidas Ivo Linna innustava loengu Muhu põhikooli õpilastele.

Kohtumisel õpilastega kirjeldas Ivo Linna värvikate näidete ja enda lapsepõlve lemmikraamatute eeskuju varal, miks on lugemine kõige arendavam ja elamusterohkem tegevus.


Üritus kulmineerus uue lasteraamatu „Mälumängud lastele” esitlusega, kus Ivo Linna kinkis igale Muhu põhikooli õpilasele oma allkirjaga mälumänguraamatu.

Raamatus on kokku 60 mängu kolmes raskusastmes ning väljaanne jaguneb kaheks suuremaks osaks: 1. osa koondab Eesti küsimusi, 2. osa küsimusi teemal “Meilt ja mujalt”. Teemade valdkond on lai – alates muinasjuttudest, mõistatustest ja staaridest kuni geograafia, tehnika ja spordini. Küsimuste vastused on paigutatud käepäraselt lehekülje pöördele.

Raamat annab asjaliku ülevaate mälumängu ajaloost ja tutvustab lühidalt mälu treenimise võimalusi. Raamatu üks toimetajatest on Eesti üks tuntumaid mälumängusõpru Ivo Linna. Sellele raamatule on andnud kiitva hinnangu ka Mnemoturniiri tarkade klubi.

“Mälumängud lastele” on tore abimees nii lastele, õpetajatele kui ka lapsevanematele. Selle selge ülesehitus teeb viktoriinide ja mälumänguvõistluste korraldamise lihtsaks ja lõbusaks.

Raamatu esilehel köidab pilku lustakas tegelane, kelle nimi on Mõttelind. Too vahva tüüp saadab lugejaid läbi kogu raamatu. Tema ülesandeks on meile meelde tuletada, et igaühes meist ootab lendulaskmist teadmishimuline Mõttelind, kes armastab teadmisi ja tarkust.

*

Kes soovib raamatust rohkem teada, siis siin on "strateegilised mõõdud" ja kirjastuse kontaktid:

„Mälumängud lastele”
Väljaandja: Kirjastus Cum Laude
Maht: 144 lehekülge
Formaat: 168 x 210, kõva kaas
Kunstnik: Piia Maiste
Lisainfo : Alari Kasemaa, tel. +372 50 10105
e-mail: alari@cumlaude.ee

No comments:

Post a Comment